top of page
_MG_3491.jpg

David Borges

Praha

táta • manžel • skaut • Evropan • finančník v neziskovce • vegetarián • jachtař • běžec


Co mám za sebou

Vzděláním jsem ekonom a skoro čtvrt století jsem pracoval v bankovnictví. Dělal jsem toho hodně – od obchodů a investic přes řízení rizik a statistické modelování až k roli finančního ředitele společnosti. Troufám si říci, že znám prostředí velkých mezinárodních korporací i dynamiku malých týmů. Naučil jsem se, že šéf je jen tak dobrý, jak dobrými lidmi se obklopí, a že důvěra a motivace jsou dvě strany jedné mince. 


Čtyři roky jsem pracoval jako místostarosta v městské části, kde naše rodina žije, a osm let jsem pracoval jako zastupitel. Byla to práce, která mě naučila trpělivosti a vycvičila mne ve schopnosti naslouchání. Také jsem se naučil hledat řešení i tam, kde to na první pohled nejde. 


Před čtyřmi lety jsem se rozhodl pro kariérní změnu. Opustil jsem svět byznysu a začal pracovat pro neziskovku Člověk v tísni. V současnosti jsou mými hlavními tématy pomoc lidem zasaženými chudobou, dluhy a sociálním vyloučením. Usiluji o zlepšení podmínek dlužníků v exekucích, vedu poskytovatele půjček k zodpovědnějšímu chování a prosazuji změny zákonů, které lidem vrací naději a umožňují jim vést důstojnější život.


Moje cesta ke koučinku

S koučováním jsem se poprvé setkal v době, kdy jsem potřeboval zvládnout řízení nového týmu a nevěděl, jak na to. Setkání s koučem pro mne bylo zlomovým zážitkem. Během krátké doby jsem dokázal najít řešení zdánlivě nepřekonatelných problémů a věci začaly fungovat „samy od sebe“.

Koučink mne zaujal a chtěl jsem vědět více o tom, jak funguje. Postupně ve mně uzrálo rozhodnutí stát se koučem. Po absolvování základního výcviku v Koučink Akademii jsem získal certifikaci Mezinárodní federaci koučů (ICF) a mohu se začít věnovat této práci profesionálně.


Co dělám, když mám volno

Před pár lety jsem propadl plachetnicím. Udělal jsem si kapitánskou licenci a každý rok se snažím trávit aspoň pár týdnů na moři. Je to místo, které člověka učí pokoře, odpovědnosti a odměňuje ho za to svobodou. 

Když neplachtím, tak běhám. Každý rok se snažím uběhnout aspoň tisíc kilometrů. Běh ale není jen o výzvách a disciplíně, je to činnost, která čistí hlavu a umožnuje se v klidu probrat myšlenkami dne.

bottom of page