top of page
_MG_3491.jpg

Michal Holub

Libchavy

Brno

Praha

Co dělám

Koučování jednotlivců 

S více než 1000 hodinami praxe je to nyní těžiště mé práce. Provázím klienty k tomu, aby objevili svoji autentičnost a tu potom žili v soukromí, ve své práci nebo podnikání. Moji klienti většinou vedou lidi, řídí firmy nebo podnikají. Nejdůležitější je to, že chtějí více žít jejich autentičnost. Cítit se sami sebou ve všech rolích, které zastávají. Cítit se dobře i mimo jakékoliv role. Být šťastni, že jsou. Bez podmínek a očekávání a toto žít ve všech oblastech života.


Koučování týmů 

Týmům pomáhám objevit jejich poslání, vizi a definovat strategii. Také mě baví být týmovým koučem v situaci, kdy je v týmu něco zaseklého nebo nefunkčního. Baví mě společně s týmem objevovat a pojmenovat věci tak, jak jsou. Vystavit je na světlo, přijmout a vytvořit prostředí pro nalezení řešení, které se následně strukturuje do akčních kroků.


Koučování skupin 

Velmi rád vytvářím prostředí, ve kterém se skupina může společně učit, inspirovat a podporovat se. Aktuálně vedu skupinu majitelů firem, kteří se pravidelně setkávají a učí se od sebe. Ve spolupráci s AKADEMIÍ vytváříme nový program Dialog generací, ve kterém učíme různé generace spolupracovat a podporovat se.

Když je to vhodné, tak po domluvě s klientem mohu mentorovat na témata vedení lidí, podnikání na volné noze nebo budování osobní značky.


Jak to dělám

Řídím se kompetencemi a etickým kodexem mezinárodní federace koučů ICF. Vytvářím pro klienta prostředí, ve kterém má chuť objevovat sám sebe, svoji autentičnost a tu potom realizovat. Tento koučovací rámec obohacuji o systemický přístup a NLP nástroje, které pomáhají klientovi překonat bariéry. Hojně také využívám meditačních technik, které klientovi pomáhají získat nadhled a objevit sama sebe.


Proč to dělám

Protože si mě to našlo. Protože mně to dává smysl. Protože mi to dělá radost. Protože je to užitečné. Protože je to ten nejlepší způsob, který znám, jak projevovat to, kým jsem.


Moje zkušenosti

2020 – současnost: AKADEMIE, průvodce vědomým podnikáním, kouč

2017 – současnost: podnikání na volné noze jako kouč firemního a osobního růstu

2016 – 2017: Život Jako Hra, kouč

2013 – 2016: Flowmon Networks, pozice Key Account Manager, Country Manager, International Sales Director

2010 – 2012: Honeywell Aerospace, pozice Software Design Engineer

2009 – 2016: Toastmasters International, vedoucí klubu Brno Toastmasters, ředitel oblasti pro kluby na Moravě


Moje vzdělání

2018 – 2020: AKADEMIE, Výcvik koučů systémů

2019 – Jiří Martišek, trénink Základy NLP

2018 – 2019: AKADEMIE, První spirála kouče

2016 – 2017: Život Jako Hra, koučovací tréninky Základní koučovací dovednosti, Život Jako Hra 1, Život Jako Hra 2

2015 – 2017: Univerzita aplikovaného managementu, obor Perfekce v managementu a leadershipu, titul MBA

2014 – 2018: CoachVille, koučovací tréninky Play-Two-Win Method™, Basic Coaching Super Powers, Proficiency Coaching

2009 – 2016: Toastmasters International, několikaletý výcvik ve vedení lidí a prezentačních dovednostech, titul DTM (Distinguished Toastmaster)

2006 – 2009: VUT Brno, Fakulta informačních technologií, titul Bc.


Reference z řad firemních klientů

GINA software, T-shock.eu, Citace.com, FlowCrypt, Brilas, Beehive International School, Sluníčko Montessori Brno, DobroKáva, MojeRC, OK PROFIT, Asymbo, Flowmon Networks, Happenee, Svatba.cz, This One


Můj profesní příběh

Když jsem byl malý, chtěl jsem být jako můj táta – dělat s počítači. Touto cestou jsem se také vydal, ale na vysoké škole jsem zjistil, že jsem radši s lidmi než s počítači. Začal jsem tedy navštěvovat kluby Toastmasters, kde se učí, jak vést lidi a vystupovat před lidmi. Zde jsem objevil můj talent pro vedení lidí za pomocí mentorinku a koučování. Bavilo mě to tak moc, že jsem postupně jeden takový klub vedl, několik jich spoluzaložil, a nakonec i měl na starosti vedení manažerů těchto klubů.


Tyto dvě nesourodé zkušenosti se potkaly, když jsem nastoupil na pozici obchodníka do technologické firmy. Používal jsem moje komunikační dovednosti, abych prodával produkty, kterým jsem i technicky rozuměl. Dařilo se mně a postupně jsem získával více odpovědností. Poslední rok a půl jsem vedl tým zahraničního obchodu, který jsme vybudovali od nuly do počtu 20 lidí. Byla to velmi zajímavá a náročná práce. Zajímavá z pohledu možnosti aplikovat a rozšiřovat mé manažerské a koučovací dovednosti. Náročná z pohledu obrovské dynamičnosti IT trhu.


Někdy v roce 2014 jsem potkal koučování. Nemohl jsem o tom přestat přemýšlet, a tak jsem se ihned přihlásil na výcvik. To vedlo k tomu, že jsem v roce 2016 začal dělat koučování naplno. Nejprve pod hlavičkou koučovací agentury a později sám na sebe.


Zlomový pro mě byl začátek roku 2018, kdy jsem se ocitl na semináři rodinných konstelací. Objevil jsem zde úplně nový svět systemických principů. Doslova jako bych se posunul na novou úroveň vědomí. Tentýž rok jsem objevil AKADEMII a rozhodl se zde pokračovat v dalším vzdělávání.

Píše se rok 2020 a jsou to tři roky, co jdu po této cestě sám. Už dlouho ve mně rostla chuť spolupracovat a spolutvořit v prostředí, které je mně hodnotově blízké. Proto přicházím do AKADEMIE.


Ve volném čase mě nejvíce baví objevovat, studovat a hlavně aplikovat moudra osvícených mistrů dálného východu. Velmi rád pobývám v přírodě, a to nejradši s mými přáteli nebo rodinou.

bottom of page