top of page

Mentoři a lídři

Systemický pohled na podporu nových generací.

vstupní setkání

Jsem rád, že mě navštěvují mladí podnikatelé, kteří se ptají na věci se kterými mám 30 let zkušeností a vůbec by mě nenapadlo, že zrovna toto nevědí. Často totiž zapomínáme jak naše zkušenosti, které máme ze života, nejsou automatickou znalostí všech. Generace může být pro nastupující generace velmi užitečná, pokud k předávání znalostí přistoupíme dle systemických zákonitostí. Často jsme i my, starší, zapleteni ve spárech starých modelů chování, či přesvědčení, které nám nevědomě brání se propojit s generací mladší a ta nás potom odmítá a my se zlobíme.

Zdeněk Štěpánek, majitel AKADEMIE Libchavy 

Pracovní schůzka

Základní informace

V AKADEMII bychom rádi podpořili naše děti, naše podřízené, kteří jsou o generaci mladší. Otázkou je, jak se to naučit dělat to efektivně. Slovo mentor je často považováno za negativní - někdo kdo jen radí. Mentor ve skutečnosti není jen rádcem, ale také podporovatelem, inspirátorem a pevným bodem. Starší generace mohou mít zavádějící představy a přesvědčení o mileniálech - mohou mít pocit, že hledí jen dopředu a nezajímají je zkušenosti starších. 

Cílem setkání Systemického pohledu na podporu nových generací je najít způsob, jak se vzájemně pochopit, podpořit a navázat na sebe. Naučíte se, jak se stát skutečným podporovatelem v rozvoji příští generace a jak předávat své zkušenosti, aby byly přijímány. A zahlédnete, proč často přijímány nejsou. Budoucí lídři se naučí, jak přijímat modrost od starších a jak zakladatelé systemicky ovlivňují organizace po celou dobu existence. 

Jednodenní setkání je určeno pro ty, kteří se chtějí systemicky zabývat tím, jak můžou podporovat novou generaci. Podíváte se na svůj přístup a neviditelné zákonitosti, které ho ovlivňují.  Z pochopení systemických zákonů jsme schopni udělat nová východiska a tím být pro mladší generaci lepší podporou. Uchopením své skutečné role a místa v systémů můžeme být spokojenější.

Podcasty

Metodika

V otevřené inspirativní skupině budeme pracovat s pokročilými nástroji rozvoje člověka a uvědomění si rolí v životě.

Zaměříme se na rozvoj mentorských a koučovacích dovedností pro ty, kteří se jimi nikdy nezabývali, i pro ty, kteří kouči i mentoři již jsou. Budeme se učit na konkrétních případech, dívat se na témata systemickým pohledem. Vzájemně se podporovat a učit se od sebe. Vytvářet komunitu, která má chuť podporovat rozvoj lidské existence.

Co bude výstupem

Pochopení sebe sama, jak to máte s generací, která je starší než vy a obráceně s generací, která nastupuje do vedoucích a vizionářských pozic. Nebudete primárně pracovat s konkrétními dovednostmi mentora, ale půjdete do podstaty osobního přístupu neviditelných systemických zákonů, které proces ovlivňují. Cílem tohoto setkání je, aby nastupující generace více brala starší lídry jako mentory, aby je dokonce vyhledávala a chtěla s nimi dělat. A moudří lídři, aby byli těmto novým elitám skutečně užiteční.

Cílová skupina

  • ti, kteří chtějí poznat více sama sebe

  • ti, co chtějí více porozumět nastupující generaci

  • ti, kteří nastupující generaci chtějí podpořit

  • ti, kteří vedou mladé lidi a chtějí je hlouběji pochopit a naučit se je podporovat efektivněji

  • mladá generace, která chce pochopit, co může udělat v propojení se staršími generacemi, aby si byly vzájemně užitečné

 

Proběhne v termínech

termín setkání připravujeme

Setkání probíhá od 9:00 do 17:00 hodin.

Místo konání

AKADEMIE Libchavy

Cena

3 500 Kč bez DPH/den V ceně je zahrnuto občerstvení a materiály.

Ubytování

Máte-li zájem o individuální ubytování v areálu kontaktujte Kateřinu Schediwou. Toto ubytování si již hradí každý sám (www.apartmanynavrsku.cz).

Lektoři

Zdeněk Štěpánek, PCKA, PCC

Mám o kurz zájem

V případě, že máte zájem o tento kurz, neváhejte nás kontaktovat přes kontaktní formulář. Rádi vám zašleme další informace.

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Poznámka:
--3.jpg

Dřevěná stavba roku 2019

Kotva 1
Děkujeme za přihlášení.
Brzy Vás budeme kontaktovat!
bottom of page