top of page

Prezentační dovednosti 2

20190904_173948.jpg

Dřevěná stavba roku

2012

Základní informace

Trénink je zaměřený na budování a posilování pozitivního vztahu k veřejnému vystupování a k získání a prohloubení schopnosti improvizace ve veřejném vystupování. U veřejného vystupování je možné dvě fáze – příprava a samotná prezentace. Trénink se zaměřuje na druhou fázi, kdy i při sebelépe připravené prezentaci je třeba reagovat na nečekané situace, na naladění publika, na jeho otázky a na náš emoční stav, se kterým prezentujeme. Trénuje tedy reakce tady a teď a soustředěnou uvolněnost u projevu.

Mluvení na veřejnosti patří mezi nejčastější strachy v naší populaci. Mluvit na veřejnosti je jako hrát na divadle. Vy jste herci, posluchači jsou vaši diváci. Můžete mít sebelepší powerpointovou prezentaci, sebelepší obsah. Ale pokud z vás budou mít vaši posluchači pocit, že na „jevišti“ stát nechcete, že je to pro vás utrpení, tak se vám jen velmi těžko nepovede doručit obsah vaší prezentace. A ve stavu zatuhlosti, stresu a strachu je mnohem těžší být přítomný, reagovat na to, co se skutečně děje včetně otázek a připomínek publika.

Cílová skupina

Kdokoli, kteří již mají základy prezentačních dovedností, tedy umí sestavit a připravit prezentaci. A chtějí se naučit „na place“ prezentovat s lehkostí, reagovat na vznikající nečekané, pracovat s publikem, být u prezentace uvolněný, pohotový.

Přínosy

Mezi čtyři nejčastější lidské strachy patří strach z veřejného vystupování. Překonat ho se dá jen opakovaným tréninkem a praxí. Jakmile zmizí, začnete mít z veřejného vystupování radost, budete se u něj cítit dobře a publikum to ocení.

 

Co vám to přinese?

  • Budete mít (ještě více) rádi veřejné vystupování

  • Ztratíte strach z veřejného vystupování a začne ho mít rád

  • Nebudete vnímat úkol odprezentovat nějaké téma jako trest

  • Budete si umět poradit s publikem, reagovat na otázky

  • Velký výstup z komfortní zóny

  • Sebepoznání

Metodika

Vědět, jak prezentovat, neznamená umět prezentovat. Pro zlepšení této dovednosti je nutné prezentování v bezpečném prostředí opakovaně zkoušet. Proto je kurz postaven na opakovaném vystupování a zpětné vazbě. Při tréninku využíváme především zážitek, modelové situace, videotrénink, techniky pro podporu storytellingu, improvizačního divadla.

Trénink je velmi praktický, je cílen na změnu postoje k veřejnému vystupování, na trénink dovedností – je celý založen na cvičeních, jejich reflexi a neustálé přímé zpětné vazbě.

Dovednosti budeme trénovat řadou cvičení z oblasti aplikované improvizace – cvičení, jimiž se herci improvizačního divadla připravují na situace, na které není možné se připravit. Aby reagovali spontánně, pohotově, vtipně, s nadhledem, byli schopni být nad věcí a s přehledem ovládli prostor i situaci. Každý účastník si v průběhu kurzu vyzkouší opakovaně improvizovaný projev, práci s publikem, reakce na námitky od publika atd.

Proběhne v termínech

Termín připravujeme

Kurz se koná v rozsahu 2 x 1 den - vždy od 9 do 17 hod.

shutterstock_252777415 prezentace_dovedn

 

…chci umět sebevědomě prezentovat…

… chci vypadat na „prezentačním jevišti“ dobře, uvolněně…

… chci si své prezentaci užít, zbavit se stresu…

… chci být pohotový v reakcích na dotazy posluchačů…

… chci, aby prezentace předala skutečně to, co chci, a zároveň byla zajímavá, zábavná a vtipná…

… chci kreativně pracovat s publikem a jejich dotazy, nenechat se tím rozhodit a mít vždy odpověď…

… chci umět brát do hry nečekané situace, které mohou vzniknout v průběhu prezentace, nenechat se jimi zaskočit a umět na ně reagovat

… chci umět využívat vlastní hlas, zaujmout jím. Už nechci být uspávač hadů…

 

Tato a mnoho dalších témat se řeší na základním kurzu prezentačních dovedností.

Místo konání

AKADEMIE Libchavy

Cena

4500 Kč bez DPH/1 den, celkem 9000 Kč + DPH/celý kurz.

Lektoři

Simona Trávníčková

Mám zájem

Mám zájem o tuto akci, kontaktujete mě prosím v okamžiku, až budou vypsané termíny.

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Poznámka:
Děkujeme za přihlášení.
Brzy Vás budeme kontaktovat!
bottom of page