top of page
_MG_3491.jpg

Jana Homolová, ACC

Libchavy

Brno

Motto

„I malý krok vpřed se počítá.“


Co je pro mě koučink

Koučink je pro mě … tak trochu detektivní práce, kdy skrze otázky a různé úhly pohledu hledám řešení, někdy na první pohled neřešitelné situace ... tak trochu kreativní práce, kdy skrze otázky, inspiraci a sdílení nacházím pro sebe nové možnosti ... ale především setkávání se sebou sama a svým životním příběhem.


Profesní minulost

15 let jsem se pohybovala v prostředí velké korporátní firmy, kde jsem prošla od píky specializovanými pozicemi po pozici týmové vedoucí a manažerky až jsem postupně začala přesahovat hranice týmu a profilovat se svojí zkušeností i zvědavostí do oblasti vzdělávání a rozvoje jako interní trenérka a koučka.


V roce 2014 jsem se v rámci vstupu do vyššího managementu poprvé setkala s profesionálním koučováním a natolik mě nadchlo, že jsem zatoužila si tuto dovednost osvojit a postupně jsem absolvovala v AKADEMII Libchavy několik výcviků kouče (První a Druhou spirálu kouče, Koučování systémů - ve výcviku) a propojených programů (Manažer koučem a Systemické vedení týmu).


V rámci manažerské praxe jsem koučování hojně využívala jako svůj manažerský styl a svoji pozornost jsem zaměřovala na rozvoj členů týmu a týmu jako celku. Bavilo mě vnímat, jak jsme každý jedinečný, jak silné stránky jednoho člena týmu mohou týmově doplnit slabší stránky druhého a jak pozitivní vliv to má na spokojenost, motivaci i výkon jednotlivců a celého týmu. Vždy jsem ráda podporovala druhé na jejich individuální cestě za svými sny v rámci tvorby jejich vlastní vize, cílů, či realizačních kroků. Nesmírně mě také bavilo a stále baví propojovat teorii s praxí, co mě v rámci osobního rozvoje zaujme, snažím se zkoušet v praxi.


V průběhu své praxe interní trenérky jsem měla možnost vést, v tandemu s báječným kolegou, vlastní tréninky a školení na různá témata šitá na míru potřebám týmu a organizace. Naše zaměření bylo velmi pestré od mistrů, klíčových odborníků a vedoucích, pohybujících se v terénu často i ve velmi náročných podmínkách, až po manažery v kancelářích na centrále společnosti.


V rámci interního koučování jsem pak podporovala jednotlivce především v překonávaní překážek objevujících se často ve formě naučených vzorců chování či přesvědčení o sobě samém a/nebo světě okolo. Jakýkoliv malý krůček u klienta vždy podpořil můj pocit, že tato cesta má smysl, přesah do budoucnosti a přináší mi velkou radost.


Co vám mohu nabídnout

Koučuji profesní i osobní témata dle potřeb klienta. Při koučování používám běžné transakční i hlubší transformační techniky dle standardu ICF. Koučování (dle dohody) propojuji také s konzultací, skrze kterou mohu klientovi nabídnout praktické rozvojové nástroje/pomůcky pro široké využití v praxi.


Provázím začínající manažery v jejich tématech se zaměřením na oblasti JÁ, TÝM, ORGANIZACE.


Lektoruji a trénuji individuální i týmová témata, kterými jsem prošla vlastní zkušeností. Témata ráda tvořím na míru potřebám, propojuji v nich teorii s praxí a kladu důraz na vyváženost myšlenek a zážitků a z toho plynoucích uvědomění a reálných kroků směřujících k žádoucímu stavu. 

 

Co mě ještě baví

„Zelený bytový design“ - miluji les a přírodu a všemožnou flóru, která je mi přirozenou terapií duše. Pro radost a někdy i na zakázku pak tvořím originální „zelené“ dárky. Od malička hraji volejbal a nyní se věnuji i pravidelné chůzi (s psí společnicí ohařkou Malinou) spojenou s běháním, cvičením a meditací na čerstvém vzduchu. S manželem ráda cestuji a objevuji cizí kultury a stejně tak se ráda setkávám s přáteli a sousedy „na slovíčko“. 

bottom of page