top of page
_MG_3491.jpg

Martin Holčík

Uherské Hradiště

Libchavy

Brno

Motto

Cesta k úplnosti začíná objevováním vnitřního bohatství


Moje cesta

Vždy mne velmi bavilo objevovat zákonitosti fungování světa a plánoval jsem, že své znalosti budu jednou předávat dál. Po studiu učitelství a informatiky na Masarykově univerzitě v Brně však má cesta zamířila do byznysu. 

   

Spolu s kamarádem ze studií jsme v roce 1998 založili IT společnost DAT. Stala se jedním z prvních nezávislých regionálních poskytovatelů internetu na domácím telekomunikačním trhu. Z pozice majitele a výkonného ředitele společnosti jsem se krok za krokem učil, jak řídit a rozvíjet firmu na silně konkurenčním telekomunikačním trhu. V prvních letech podnikání byly mé manažerské zkušenosti často vykoupeny dlouhým hledáním a chybami, někdy enormním množstvím vynaložené energie. Dlouho jsem nenacházel žádný univerzálně fungující způsob, jak to změnit. Později jsem přece jen objevil možnou cestu. Jak se ukázalo, měla dvě části.


Potřeba udržet se v dlouhodobě vykonávané manažerské práci při fyzickém i psychickém zdraví obrátila mou pozornost k práci na sobě, k meditacím, kterým se od roku 2009 systematicky věnuji. Získal jsem prožitek jasného vnímání sebe sama a možnost odstoupit si od vlastních myšlenek a emocí.

 

Když jsem později v roli výkonného ředitele společnosti DAT vstoupil do týmové dílny ředitelů firem v Libchavách, překvapila mne účinnost koučovacího přístupu i další nabízené know-how. Žádné jednoduché návody, prožitek a hluboké pochopení principů, na kterých stojí úspěšné a smysluplné podnikání. V tom byl pro mne klíč, jak aplikovat první část své cesty, vnitřní změnu, efektivně v denním životě manažera.

 

V roce 2017 jsme se společníkem provedli po 18 letech úspěšný prodej společnosti DAT a to mi dalo možnost vrátit se k tomu, co stálo na začátku mé profesní dráhy. Dnes mohu jako člen týmu AKADEMIE klientům předávat poznatky a zkušenosti z byznysu i cesty osobního poznání. Práce v týmu AKADEMIE současně vnímám jako šanci v inspirativním prostředí dále rozvíjet sám sebe.


Reference:

  • Manažerské zkušenosti na pozici výkonný ředitel společnosti DAT, únor 1999 až červen 2017

  • Vedoucí analytik internetových portálových řešení - Zkola, Jmskoly, Slovácko, Východní Morava, systémy pro administraci školních soutěží a olympiád, MESIT holding, a.s., Uherskohradišťská nemocnice, a.s.

  • Vedoucí projektových týmů IT projektů Škola MMX, Firma MMX, Sémantický web

  • Jednatel vzdělávací agentury KDECO Uherské Hradiště

  • Zakladatel a předseda sportovního klubu Badminton Uherské Hradiště

bottom of page